Software je dostupný do 15 minut od zaplacení. Garantujeme snadnou instalaci a pravost a legálnost licencí.

Zavřít

Druhotné licence - jak fungují a jak získat více za méně

U našich licencí si s ničím nemusíte lámat hlavu, všechny tyto kroky provedeme za vás. Vy potřebujete pouze funkční počítač/notebook s flash diskem a po zakoupení naší licence pouze Windows či Office nainstalujete s pomocí našeho návodu.

Jaké jsou benefity využití druhotné licence?

  • · nižší cena – ⁠až několikanásobně nižší náklady na pořízení než u licence nové,
  • · originalita –⁠ druhotná licence se od nové v ničem neliší, je to originální software, který byl již dříve aktivován a poté odkoupen naší společností,
  • · bezpečnost –⁠ na bezpečnost softwaru nemá typ licence žádný vliv, budete mít stejné zabezpečení a podporu jako uživatelé nových licencí,
  • · expirace –⁠ všechny naše licence jsou doživotní, zaplatíte pouze jednou.

Co vůbec druhotná licence je? 

Druhotná licence na produkty Microsoft Windows a Office je tzv. licenční právo, které umožňuje uživateli převést svou původní softwarovou licenci na jinou osobu nebo organizaci.

Nenechte se zaskočit nízkou cenou těchto licencí, stejně jako nové licence jsou ty druhotné plnohodnotným řešením, které se od těch nových v ničem neliší. 

Jako prodejci musíme pro převod a následný prodej licencí splňovat určité podmínky, které nám umožní následný bezproblémový přenos všech práv právě na zákazníka. 

Kde naše licence získáváme?

Námi poskytované licence získáváme odkupem z velkých i malých firem. Firmy nám tyto licence prodávají například při přechodu na novější verze Windows nebo Office. V některých případech se pak jedná o licence z nadbytečných počítačů nebo při zrušení pobočky či likvidaci celé firmy.

Tato licence ale novému uživateli umožňuje nadále legálně používat software na základě předchozího licenčního práva. 

Jsou druhotné licence legální? 

ANO, nákup a používání již dříve využitých softwarových licenci je plně v souladu s právními předpisy České republiky i Evropské unie. Po dlouhém procesu o tom roku 2012 rozhodl Soudní dvůr Evropské unie, který posvětil právě prodej druhotných licencí a také stanovil jeho podmínky, dle kterých se naše společnost již od začátku striktně řídí.

Legalitu prodeje již jednou použitého softwaru také potvrdila směrnice o právní ochraně počítačových systémů. 

Konkrétní odkazy na směrnici i detail rozsudku naleznete na konci článku.

Jaký je proces/podmínky při převodu druhotné licence?

Pro lepší pochopení vám popíšeme, jak funguje celý proces převodu licence. Uvidíte, že s námi se není vůbec čeho bát.

1. Původní licence

Od společnosti, která vlastní nadbytečné licence je my, jako Dostupný-Software, odkoupíme. Tím na sebe převedeme veškeré právo k jejich využívání.

2. Kontrola platnosti licence

Nejprve ověříme, zda je druhotná licence funkční a ujistíme se, zda nebyla již předtím deaktivována.

3. Kontrola převoditelnosti licence

Na základě licenčních podmínek ověříme, zda je možné konkrétní licenci vůbec převést na někoho jiného. Ne všechny licence jsou totiž převoditelné –⁠ více viz. druhy licencí. (pozn. Pdigital - bude doplnění odkaz)

4. Deaktivace původní licence

Na závěr původní licenci na starém zařízení deaktivujeme a uvedeme ji do své nabídky, kde si ji můžete jako zákazník zakoupit.

Zdroje:

Není potřeba studovat celou směrnici Evropského parlamentu. Pokud by vás to však detailněji zajímalo, pak kompletní přehled a detailní definici naleznete zde. Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/24/ES. Stejně tak přikládáme i detail Rozsudku Soudního dvora EU.